MANTIKORE HELISTUUDIO

Mantikore helistuudio tegevus on keskendunud peamiselt filmi ja video helikujundusele, tekstide salvestamisele ja töötlemisele, heli restaureerimisele ning muusika ja erieffektide loomisele erinevatel eesmärkidel.

Meie helirežissöör Björn Norralt on muusikat loonud praeguseks juba üle 15 aasta ehk enam kui poole oma elust. Sellest 10 aastat on ta tegelenud ka heli salvestamise ning miksimisega, olles suuresti omal käel õppides süvenenud paljussegi, millest õpiraamatud ei räägi. Björn teeb palju koostööd ka Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli tudengitega – väga mitmel BFMi tudengifilmil on Björni loodud heli ja/või muusika.

Studio

Muusika loomise valdkonnas on Björn tegelenud väga erinevate stiilidega. Tema loomingu stiilid varieeruvad pehmest ja rahustavast klassikast raske ja agressiivse metalini. Ta oskab ära tabada stiili, meeleolu ja tempo, mida käesolev film, video või kas või live-show vajab. Taustamuusikaei kasutata ju lihtsalt selleks, et “midagi oleks” või “nii ju tehakse” – tal on oma roll meeleolu ja mugavustunde loomisel, et publikut võimalikult edukalt kaasa tõmmata. Multiinstrumentalistina on Björnil head eeldused muusika otse sisse mängimiseks, et protsess oleks kiirem ja efektiivsem. Lisaks Björnile on muusikalise taustaga ka meie visuaalide osakonna esindaja Lennart Pihl, kellega nad mängivad ka koos progressive metali bändis Catnap.

Filmiheli on Björn miksinud 5 aastat ning juba kuulub tema portfooliosse rohkesti lühifilme, millest enamik on toodetud Balti Filmi- ja Meediakoolis. Filmihelis võib tema tugevaimaks küljeks pidada oskust näha tervikut ning seeläbi helipilti visuaalidega hästi siduda. Tervikpilti aitavad kindlasti näha ka kogemused filmi muudes valdkondades nagu montaaž, režii ja muusika. Björni kõige olulisem töö filmiheli vallas on olnud muusikaline lühifilm “Kevad à la Carte” (rež. Doris Tääker), kus kõlab Björni loodud muusika ning ka kogu heli platsisalvestusest lõppmiksini.

studio3

Mantikore helistuudio pakutavad teenused

  • Teksti salvestus
  • Teksti järeltöötlus
  • Dokumentaalfilmi heli järeltöötlus
  • Mängufilmi heli järeltöötlus ja miksimine
  • Filmimuusika loomine
  • Muusika salvestus
  • Muusika miksimine
  • Helieffektide loomine
  • Konsultatsioonid heli ja muusika vallas

Vaata ka meie tehtud töid!

Kui soovite meilt tellida heli- või muusikateenuseid, kirjutage info@mantikore.eu ning teeme hinnapakkumise!